היכונו: טלפונים כשרים וחכמים

היכונו: טלפונים כשרים וחכמים

ועדת הרבנים לענייני תקשורת עובדת על פיתוח מכשיר סמארטפון כשר

| אדר תשע"ג

במשך כמה שנים הטלפונים הסלולריים הכשרים היו מכשירים מיושנים באופן יחסי. קניית טלפון מאושר חיבה וויתור על אופציות נוחות רבות שהציעו הטלפונים המתקדמים יותר. בין השאר בטלפונים הכשרים אין אפשרות לשליחת מסרונים, אינטרנט ושירותי GPS.

 

עם השנים טכנולוגיית הטלפונים התפתחה ואנשי עסקים חרדים רבים לא יכלו להשתמש באופציות החדשות. בעוד שבאינטרנט במחשב התירו למי שצריך להשתמש בתוכנות סינון, בעולם הסלולארי לא הייתה אופציה כזאת.

 

בקרוב עומדת ועדת הרבנים להשיק את המכשיר החדש שייתן מענה לבעיה וניתן יהיה לפתוח בו מייל, GPS ולהגיע לאפליקציות של משרדי ממשלה, בנקים ותחבורה ציבורית. במכשיר לא תתאפשר שליחת מסרונים ורשת האינטרנט תהיה פתוחה ל"רשימה לבנה" מצומצמת של אתרים נחוצים.

 

"אנחנו מבינים ומודעים בהחלט לצורך של הציבור החרדי האינטלקטואלי, שזקוק גם בהיותו נייד בדרכים לשירותים מסוימים, מהם איננו יכול להתנזר, ולמענו אנו עוסקים כעת בפיתוח המכשיר שייתן מענה אבסולוטי לצרכים השונים מחד, ומאידך יאפשר את השמירה על הקודים והערכים החשובים לנו כציבור חרדי". צוטטו גורמים בוועדה באתר בחדרי חרדים.

 

בוועדה מקווים שהמכשיר החדש יאפשר לבני הציבור החרדי שמחזיקים היום טלפונים לא מאושרים לוותר עליהם בלי שיצטרכו לוותר על האופציות הנוחות שמעניקים להם המכשירים כיום.